Verseny

Általános szabályok

• egy nevezéshez egy db GPS tartozhat (a szervezők egy GPS-re töltik fel a koordinátákat).
  • a nevezettek az összes versenyszámban indulhatnak.
  • a verseny során kötelező a GPS-ben a folyamatos track rögzítés.
  • a versenyzők kizárólag gyalogosan mozoghatnak.
  • a pontok felkeresése, illetve az útvonal szabadon választható.
  • a versenyzők a terepen saját felelősségükre mozognak, esetleges sérülésekért a szervezők nem vállalnak felelősséget.
  • a természetvédelmi szabályokat kötelező betartani, a védett növényeket, a környezetet károsítani, szennyezni tilos!

Versenyszámok

1. Power Trail
    A verseny célja: az erre a versenyszámra elrejtett, tömeges mennyiségű láda közül minél többet elsőként, másodikként, illetve harmadikként  megtalálni
    A verseny időtartama: március 10, 10:00 – március 11, 10:00 (24 óra)
    Pontozás:
    Első találat (FTF): 5 pont.
    Második találat (STF): 2 pont.
    Harmadik találat (TTF): 1 pont.
    Díjazottak: első három legtöbb pontot elérő versenyző.
  2. Profi kategória ("teljesítménytúra")
    A verseny célja: az erre a versenyszámra elrejtett 19 db láda közül legalább 17 db-ot kell megtalálni, minél rövidebb idő alatt.
    A verseny időtartama: március 10, 10:00 – 16:00 (6 óra).
    Rajtolás 10:00 – 13:00 óra között, egyénenkénti időméréssel.
    Versenytáv: maximum 12-15 km (útvonalválasztástól függően).
    Díjazottak: mért idő alapján az első három leggyorsabb versenyző.
  3. Kezdő kategória
    A verseny célja: az erre a versenyszámra elrejtett 9 láda mindegyikének megtalálása, minél rövidebb idő alatt (Ismerkedés a Geocaching-gel. Családok, középiskolások, egyetemisták részére ajánlott. A profi kategóriában nem regisztrált résztvevők részére ingyenes a részvétel!).
    A verseny időtartama: március 10. 10:00 – 16:00 (6 óra).
    Rajtolás 10:00 – 15:00 óra között,  ütemezéssel, egyéni időméréssel.
    Versenytáv: maximum 1-2 km (útvonalválasztástól függően).
    Díjazás: mért idő alapján az első három leggyorsabb versenyző.
  4. Játékok GPS segítségével (GPSGames-ről ismert és egyéb játékok).
    - Track-követés
        A GPS készülékre feltöltött nyomvonalat kell a lehető legpontosabban követni, közben a környezetre figyelve megtalálni a választ a játéklapon szerepló kérdésekre.
    - Inverz-kessing
      A rajtnál megkapott 10 db fénykép alapján kell megtalálni azokat a pontokat (koordinátákat), ahol azok készülhettek.
    - Távmérő
      A rajtnál véletlenszerűen meghatározott távolságot (200-400 m) kell egy zsákba tett készülékkel dokumentáltan megtenni.

- High-tech bevetés
    Mindenre szükséged lesz, amiben áram folyik! Chirp-képes GPS, QR-kód olvasó, mobil internet elérés, hang- és videólejátszó. A többi játék közben derül ki.