Főoldal

Ahogy ismeretes, Debrecen hazánk második legnagyobb városa mindig is büszke volt a kiemelkedő felsőoktatására. Ennek történelmi gyökerei visszanyúlnak a Debreceni Református Kollégium alapításáig (1538), amelynek később kialakult három akadémiai tagozatára alapozva jött létre a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem, az 1912. évi XXXVI. Törvénycikk alapján. Ezzel a négy és fél évszázados, megszakítás nélküli múlttal ma a Debreceni Egyetem az ország legrégebben, folyamatosan ugyanabban a városban működő felsőoktatási intézménye,  amely közel 375 éves múltra tekint vissza.
Maga a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem 100. évfordulóját 2012-ben ünnepli egyetemünk. A centenáriumi ünnepség keretében az egyetem szellemiségének megfelelően számos színes program került be a rendezvénynaptárba. Ezek közül szeretnénk kiemelni a DEocaching 2012 rendezvényünket, ami különösen nagy öröm a geocaching játékot kedvelők számára, hiszen  a Debreceni Egyetem szélesre tárja március 9-10-11-én a kapuját mindenki előtt, aki valamilyen értelemben érdeklődik a geocaching iránt.

Ez kiváló lehetőség, hogy összehozzunk mindenkit,

• aki még nem tudja, hogy mi is az a geocaching, de kíváncsi legalább a szó jelentésére;
  • aki már tudja, hogy mi is az a geocaching, de még nem próbálta;
  • aki már próbálta, de még nem csinálja rendszeresen;
  • aki már profi játékosnak számít (függetlenül, hogy melyik "játszótéren" játszik).

Mit is jelent ez részleteiben. Alapjában véve három célcsoportot szeretnénk megszólítani a rendezvényünkkel. Az egyik csoport a játékot játszó „profik". Számukra az általuk megszokott játékokat/versenyeket (teljesítmény túra, érdekes gps alapú játékok, stb.) szervezünk. Erről részletesebben a Verseny menüpont alatt.

A második célközönség elsősorban a városban élő, a szabadidős tevékenységre nyitott egyetemi hallgatók (33 000 hallgatóval bír a Debreceni Egyetem) és a város neves gimnáziumaiban és középiskoláiban tanuló diákok, akiknek lehetőséget szeretnénk biztosítani, hogy 1-5 fős csapatokban egy kisebb méretű pályán próbára tegyék tudásukat és részt vegyenek egy kisebb versenyben.

A harmadik célközönség minden érdeklődőt magába foglal, aki hallani szeretne a játékról és/vagy szeretné ezt kipróbálni. Ennek érdekében előadásokat tervezünk, amik nem kizárólag a profi játékosoknak, hanem az érdeklődőknek szólnának. Ennek keretében többek között mindenki által elfogadott játékostársaink mesélnének élményeikről és foglalnák össze a geocaching legfontosabb ismereteit közérthető nyelven. Ezen előadások végén mód nyílna, hogy kis bemutató keretében az érdeklődök ki is próbálhassák a játékot.

A programot színesítené az ehhez kapcsolódó CITO (szemétszedés) is, amire a rendezvény résztvevőin kívül a város polgárait is várnánk.

2012. március 9. (péntek)
16:00-18:00 Regisztráció
Helyszín: DE főépület előtere
18:00-   Geosör Debrecen (kötetlen kesser találkozó és regisztráció)
Helyszín: Play Pub House, 4024 Debrecen, Batthyány u. 26.
2012. március 10. (szombat)
8:00-13:00 Regisztráció
9:00-10:00 Megnyitó, tájékoztató
Helyszín: DE főépület, Aula
10:00 24 órás FTF alapú verseny indítása az újonnan megjelent (geocaching.com) ládákon
10:00-13:00 Teljesítménytúra indítási időszaka
Helyszín: DE főépület, Díszudvar
10:00-16:00 GPS próbák (GPS alapú érdekes játékok)
Helyszín: DE főépület, Díszudvar
10:00-13:00 Városkutatás indítása (rejtélyes kaland Debrecenben)

Érdekes előadások a geocachingről
-11:00-11:20 Nyirádi Miklós (Mikulás): Geocaching.hu, a virtuális útikönyv
-11:20-11:40 Magyar Péter (Magpet): GPSGames - Játék műhóddal!
-11:40-12:00 Szász Vadász Tas (Taska1981): Geocaching, avagy kincskeresés a 21. században

11:00-15:00 Kis teljesítménytúra amatőrök részére, óránkénti indítással
12:00-14:00 Próbajáték, ismerkedés a geocachinggel érdeklődök számára
Helyszín: DE főépület előtti tér
15:00-16:00 GeoÉtkezés
16:00-17:00 Technikai szünet, szabad program
Helyszín szabadon választott.
17:00-21:00 Meglepetés program: Geofürdőzés kincskereséssel
Helyszín: Aquaticum
20:00- Bál (Vámpírok Bulija II.)
Helyszín: DE főépület
2011. március 11. (vasárnap)
9:00-10:00 24 órás FTF alapú verseny érkeztetése
Helyszín: DE főépület, Aula előtti tér